Księgowość internetowa – alternatywa dla tradycyjnej księgowości

at sign chromJest niskobudżetowa, wygodna, bezpieczna a przy tym umożliwia samodzielny nadzór finansów przedsiębiorstwa. Księgowość internetowa to alternatywa dla tradycyjnej rachunkowości.

Aktualnie, internet znajduje zastosowanie niemal w każdej płaszczyźnie naszego życia. Dzisiejsze rozwiązania informatyczne z powodzeniem sprawdzają się także w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Popularność zdobywa księgowość internetowa, która stanowi alternatywę dla tej tradycyjnej.

Rachunkowość- w każdym miejscu i o każdej porze

Serwisy prowadzące program do księgowości, wśród których znajduje się platforma wfirma.pl , to potężne aplikacje internetowe, które przeliczają wprowadzane do nich dane, następnie tworząc deklaracje, faktury itp. Co ważne, system na bieżąco aktualizuje wszystkie wskaźniki, aby były zgodne ze zmiennymi przepisami prawa podatkowego. Wystarczy tylko połączenie sieciowe, by w dowolnym położeniu o dowolnej porze mieć dostęp do akt przedsiębiorstwa

Oszczędność na pierwszym miejscu

Bez wątpienia wartością wprowadzenia księgowości on-line są niskie koszty. Startowy pakiet często jest darmowy, jak w wypadku serwisu wfirma.pl. W tym pakiecie jest program do faktur za darmo. Za inne, rozszerzone o dodatkowe funkcje zapłacimy do 40 zł miesięcznie. Kwota dostępu do serwisu księgowego jest kilkanaście złotych niższa niż korzystanie z świadczeń tradycyjnego biura księgowego.

Komfort, funkcjonalność i bezpieczeństwo

Księgowość internetowa skierowana jest w pierwszej kolejności do mikro i małych przedsiębiorstw prowadzących księgowość w postaci KPiR i/lub będących płatnikami VAT. Jest zalecana szczególnie, jeśli przychód opiera się na ogromnej ilości papierów wskazujących niskie kwoty – wtedy oszczędności są największe, bowiem biura księgowe zwykle zainteresowane są liczbą papierów. Do najważniejszych funkcji w serwisach rachunkowych należy:rozbudowany terminarz firmowy, obliczanie zobowiązań podatkowych, ewidencja Księgi Przychodów i Rozchodów, Zakupów i Sprzedaży VAT, spis i amortyzacja wyposażenia, rejestracja pozostałych przychodów, uniwersalne formularze dokumentów oraz pomoc telefoniczna lub on-line w razie problemów, kontrahentów i kontaktów, środków trwałych i pojazdów, wystawianie wszelkiego rodzaju faktur. Archiwizowane na bieżąco dane pozwalają w łatwy sposób odzyskać całą dokumentację w razie jej utraty lub zniszczenia. Korzystanie z serwisu jest komfortowe i proste: wszystkie dane wprowadzane są tylko raz, jeśli wystawia się faktury bezpośrednio w owym serwisie, to księgują się one automatycznie. Wygenerowane deklaracje i faktury nie wymagają wydruku, gdyż korzystając z programu używamy kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W ten sposób właściciel firmy ma ciągłą kontrolę nad sytuacją w firmie i samodzielnie zajmuje się jej rachunkowością.

Zobacz też:

kwestionariusz osobowy druk

rozliczenie zaliczki

kwota zmniejszająca podatek

Post uzyskał jak dotąd taką ocenę
0/5 (0)
A Ty jak oceniasz?

Comments are closed.

Post Navigation