Tag Archives: Co Musi Zawierać Rachunek Za Najem Od Osoby Prywatnej

Czy osoba fizyczna może wystawić rachunek za najem lokalu?

Zgodnie z Ordynacją Podatkową a dokładniej art. 87, osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej ma prawo wystawić rachunek za najem lokalu. Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą lub wykonujący wolny zawód obowiązani są – na żądanie kupującego bądź usługobiorcy – wystawić rachunek potwierdzający dokonanie sprzedaży lub wykonanie usługi.

Rachunek od osoby prywatnej ma zatem prawo funkcjonować w obrocie prawnym.

Read More →