Czy w przypadku gdy przedsiębiorca przesyła klientom faktury w formie elektronicznej musi otrzymać akceptację odbioru dokumentu? Przeczytaj poniższy artykuł i uzyskaj odpowiedź na pytanie!  

Wśród przedsiębiorców coraz większą popularnością cieszą się faktury elektroniczne. O korzyściach płynących z takiego rozwiązania przekonywało już wielu przedstawiając argumenty związane zarówno  z ekonomią, czy też ekologią.

Jednak przedsiębiorcy, którzy przesyłają swoim klientom faktur w formie elektronicznej powinni pamiętać aby uzyskać akceptację od każdego nabywcy. Zgoda może mieć zarówno formę pisemną, jak i elektroniczną.

Przepisy nie regulują żadnych szczegółowych wytycznych w tym zakresie, jednak w praktyce najczęściej strony umawiają się ustnie na przesyłanie takich faktur.

Warto również pamiętać, że w sytuacji  gdy faktura została sporządzona za pomocą specjalnego programu do księgowości, a następnie wydrukowana i otrzymana przez nabywcę w formie papierowej, podatnik ma do czynienia z fakturą papierową, nie elektroniczną.

Polecamy:

Katalog Stron